Je LED osvetlenie budúcnosťou?

- Apr 28, 2018-

Áno, určite je osvetlenie LED v budúcnosti, pretože má nasledujúce výhody

Výhody LED osvetlenia na zdravie

Na rozdiel od typických žiarovkových alebo fluorescenčných svetelných zdrojov LED vyžarujú svetlá na špecifických vlnových dĺžkach. Fyziológovia a psychológovia už dlho pochopili, ako svetlo ovplyvňuje rytmy prirodzeného časového útvaru osoby. Svetlá LED sú v súčasnosti považované za možný prostriedok pre ľudí, ktorých časové jednotky telesných hodín sú prerušené environmentálnymi alebo rôznymi podmienkami.

Zdravie a osvetlenie

Niektoré modré vlnové dĺžky svetla sú známe tým, že potláčajú produkciu endokrinného hormónu, ktorá je určená na pomoc pri individuálnom oddychu a spánku. S menším endokrinným systémom môže človek cítiť viac pozorný a produktívny. Prírodné denné svetlo zahŕňa väčšie množstvo svetla modrej vlnovej dĺžky v celej strednej časti dňa, čo spôsobuje, že ľudia sú počas dňa obozretnejší. Ak prirodzené denné svetlo nie je dostatočné, vysoko ladené LED svetlo pri cieľových modrých vlnových dĺžkach bude tovarom.

Podobne aj teplejšie farebné osvetlenie stimuluje endokrinnú produkciu a pomáha človeku spať. Tieto korelácie bude používať návrhár osvetlenia, ktorý nasadí a vyladí LED systémy v komerčných, priemyselných a rezidenčných prostrediach. V rezidenčnom dome je LED svetlá organizované tak, aby bolo možné získať jasnejšie modré vlnové osvetlenie počas celého dňa, s prechodmi na teplejšie osvetlenie pri osvetlení.

Zdravotné výhody LED osvetlenia

Štúdie medzinárodných poradenských organizácií a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti rozšírili toto používanie LED osvetlenia, aby vytvorili širší koncept "osvetlenia ľudského centra". táto myšlienka nie je charakteristická ani špecifická pre LED osvetlenie, ale zameriava sa na zdravotné výhody vystavenia ľudí premenlivým vlnovým dĺžkam osvetlenia počas dňa, aby sa modulovala nálada zmena endokrinných hladín. ako výsledok ich zručnosti a schopnosti získať špecifické a vysoko ladené vlnové dĺžky svetla. LED svetlá sú ideálne pre aplikácie HCL. Poradcovia v oblasti zdravotnej starostlivosti sa zameriavajú predovšetkým na používanie teórií HCL na liečbu ľudí trpiacich depresiou alebo úzkostnými poruchami.

LED svetelné inžinieri majú navyše rozsiahle zameranie na riadenie a elimináciu blikania svetla v produktoch LED. svetloflikátor bol spojený s bolesťami hlavy a rôznymi zdravotnými problémami, ktoré znižujú produktivitu a všeobecný pocit pohody.

Ako sa rozširujú používania a aplikácie osvetlenia LED, ľudia budú tiež nepriamo profitovať zo zníženia emisií uhlíka z elektrární. LED svetlá generujú rovnaké alebo lepšie osvetlenie ako žiarovky s 50% menšou spotrebou energie. Nižšie nároky na spotrebu a zníženie emisií zlepšia kvalitu ovzdušia v prospech každého. LED Shop v Malajzii tiež vyrábajú LED svetlá bez nebezpečných materiálov a po dosiahnutí konca ich užitočného života môžu byť vyradené bez problémov pri pridávaní nebezpečných materiálov na skládky.