LED lampy odpad: Je dobré správy a zlé

- May 22, 2018-

Po takmer desaťročí hlavného prúdu LED diódy sú stále len zlomok odpadov v Európe, takže sa zdá, že žijú až po nároky na dlhovekosť. Recyklácia môže byť iná záležitosť.

Ak je tok odpadu nejakým náznakom, zdá sa, že LED žiarovky spĺňajú nároky výrobcov na dlhovekosť: V Európe stále predstavujú menej ako 2% odpadu.

Máte záujem o články a oznámenia o LED žiarovkách a servisných programoch?

Toto číslo pochádza z organizácie Eucolight, ktorá dohliada na zber a recykláciu svetiel a svetelných zdrojov v celej Európe. Medzi nimi tvrdia, že zaberajú 79% svetelných zdrojov, ktoré boli zhromaždené v 18 krajinách, v ktorých pôsobia.

"LED lampy v súčasnosti predstavujú menej ako 2% toku odpadu s dlhou životnosťou," uviedol Eucolight po výročnej konferencii, ktorá sa konala minulý mesiac v holandskom meste Sassenheim.

Čím lepšia časť desaťročia uplynula, keď LED diódy začali vstupovať do hlavného prúdu - dostatočne dlho na to, aby sa dostali oveľa väčšie ako 2%, ak by predčasne nedošlo. Výrobcovia sa neformálne zaoberajú tvrdeniami o 20-ročných a dlhších životoch (hoci je ťažké nájsť záruku viac ako 5 rokov a mnohé z nich sú kratšie). Označenie produktu typicky má rozmedzie 15 000 - 30 000 hodín, ktoré sa 3 hodiny denne prenesú do 14 až 28 rokov.

Takže zatiaľ čo spotrebitelia ešte stále nevyužili dostatok svetelných diód LED na dostatočne dlhé obdobie, aby dokázali dlho-životné tvrdenia, tok odpadu poskytuje pevné dôkazy o tom, že výrobky LED sa vo všeobecnosti držia dosť dobre. (Ospravedlňuj sa tým tvojim, ktorí si po deviatich mesiacoch práve priblížili, to sa naozaj môže stať.)

To je dobrá správa.

Väčšina svietidiel a svetiel, ktoré vstupujú do recyklačných zbierok, sú staršie zdroje svetla, nie LED. (Photo credit: Recenzia člena EucoLight.)

Ale je tu trieška. LED diódy budú obsahovať asi 30-40% odpadu v priebehu nasledujúcich 10 rokov a ako sa to stane, priemysel bude mať väčšiu prácu na recykláciu, než to, čo v minulosti čelilo jednoduchším dizajnom, uviedol Nigel Harvey, Generálny riaditeľ britského recyklačného zariadenia a člen Eucolight Recolight.

Ako diódy LED Magazine uvádzali v našom nedávnom príklade kruhového ekonomického príbehu, zatiaľ čo v Spojenom kráľovstve sa dnes získava viac ako 90% materiálu fluorescenčných trubíc, konštrukcia LED svietidiel bude ťažké zasiahnuť dokonca aj 50%. (Obsah vydania v máji / júni bude čoskoro zasiahnutý na webových stránkach LED, ale účastníci si v článku môžu prezrieť celý článok .)

"Jedným z prínosov technológie LED je výbuch v oblasti použitých materiálov, použitých vzorov, tvarov, veľkostí, všetko," uviedol Harvey. "Umožňujú oveľa viac inovácií v spôsobe výroby produktu. Ale táto heterogénnosť produktu je pri nákladoch na recykláciu cenou. Máte tu veľa ďalších materiálov. Sú navzájom spojené, často s lepidlami a peny, ktoré robia ich oddelenie pomocou mechanických procesov veľmi ťažké. Máte všetky druhy materiálov z plastov, skla, keramiky, hliníka, medi. Máte PCB. Je to kompletná zmes. Máme problém, ktorý sa vráti a uhryzne nás. "

Teraz sa vráťte k niektorým dobrým správam: Táto nevyriešená výzva na konferencii Eucolight neprešla bez povšimnutia.

"Na tento účel sa delegáti dozvedeli o technickom zložení a možnostiach budúcnosti LED a technológií recyklácie LED," uviedol Eucolight.

Tešíme sa na sledovanie vývoja.

Potrebujete vedieť viac o kruhovom hospodárstve?

Na webovej stránke spoločnosti Lux nájdite ďalšie poznatky od Nigela Harveya, ktoré sa týkajú okružnej ekonomiky .

Lux editor aplikácií John Bullock tiež vrhol nejaké svetlo na koncepciu .

Aj v neistých časoch, ktoré predstavuje Brexit , sa priemyselné organizácie usilovali o to, aby sa v modeli trvalo udržateľných služieb presadzovali.

LightingEurope podrobnejšie preskúmala výhody cyklického hospodárstva .