Svetlo zo svietidiel dokáže liečiť vredy - Štúdia

- Jul 31, 2018-

Svetlo z lampy môže liečiť vredy - Štúdium


Nový výskum ukázal, že lampa môže liečiť vredy. Štúdia zistila, že svetlo, ktoré vyžaruje kombináciu infračerveného a UV žiarenia, zlepšuje vredy o 83 percent po troch týždňoch bez vedľajších účinkov.

Štúdia tiež ukázala, že lúče lúče zabíjajú baktérie vo vredoch a znižujú zápal na podporu hojenia.

Výskumníci uviedli, že zatiaľ čo takéto žiarovky sú už k dispozícii v nemocniciach, nová terapia by sa dala použiť doma. Dodali, že na rozdiel od existujúcich úprav je lampa lacná a praktická.

"Veríme, že táto technológia je menič hry. Vdovy spôsobujú pacientom veľa úzkosti. Táto technológia je lacná a praktická - je to naozaj žiadna myšlienka, pretože ju možno spravovať doma, "povedal vedúci autor Dr. Michael Hughes z University of Manchester.

Výskum sa uskutočnil u ôsmich pacientov, ktorí mali systémovú sklerózu. Boli vystavené žiarovke s 32 žiarovkami. Systémová skleróza sa vyskytuje vtedy, keď imunitný systém postihuje prsty a prsty.

Pacienti mali medzi sebou 14 vredov a vystavili sa žiareniu 15 minút dvakrát týždenne počas 21 dní.

Infračervené červené a červené svetlo v lampi sa predpokladá, že zvýši cirkuláciu, čím sa zvýši prívod kyslíka a živín do rany na podporu liečenia.

Vedci sa tiež domnievajú, že červené svetlo stimuluje produkciu koláže, čo pomáha pri raste nových tkanív. Lampa je vybavená SIM kartou, ktorá umožňuje vzdialený monitoring pacienta.

Dr Hughes povedal, že existujú možnosti v budúcnosti. "Myslíme si, že toto zariadenie môže byť ľahko prispôsobené na sledovanie vredov na diaľku pomocou kamier. Môžu byť tiež naprogramované tak, aby rozpoznali rôzne časti tela tak, aby sa liečba podávala presne, "povedal Dr Hughes.

Ľudia s cukrovkou sú viac vystavení riziku vredov kvôli ich zlému obehu. Vredy sa môžu vyskytnúť aj na dolných končatinách, známych ako kŕčové žily, keď krv nespôsobuje dostatočný návrat späť do srdca, čo spôsobí, že sa spojí.

Diabetická noha sa vyskytuje napríklad vtedy, keď sa vredy vyvíjajú z malých rezov, čím sa utrpia riziká amputácie.