Ceny stúpajú, pretože tarify LED sa dostanú do popredia

- Jun 27, 2018-

Ceny sa zvyšujú, pretože tarify LED sa dostanú do konca Ceny sa zvyšujú, pretože tarify LED sa dostanú do konca

NÁKLADY na osvetlenie vyzerajú na nárast, keď vláda USA potvrdila, že čínske osvetľovacie súčiastky budú zasiahnuté sadzbami až do výšky 25 percent.

Diódy vyžarujúce svetlo, žiarovky a žiarovky HID, ako aj hliníkové a polovodičové elektronické súčiastky sú všetky uvedené na zozname výrobkov, ktoré čelia dani, ktorú vypracoval Úrad obchodného zástupcu Spojených štátov amerických.

Zoznam má v Číne príjmy vo výške 50 miliárd USD a pokrýva 1 102 samostatných kategórií produktov. Je dôležité, že položka číslo 85414020, diódy vyžarujúce svetlo, prežila konzultáciu s priemyslom, ktorá sa uskutočnila v máji. Sadzba zahŕňa pole LED a moduly.

Čínska vláda, ktorá už viac ako desaťročie identifikovala odvetvie osvetľovania LED ako kľúčový strategický sektor podpory, tvrdí, že sa bude opierať o tarify "rovnakej miery".

Cenový tlak zo sadzieb sa zhoduje s vlnou zvyšovania cien, ktorú oznámili významní dodávatelia osvetlenia v USA, vrátane spoločnosti Acuity Brands, Eaton, Venture a Ledvance. Predstavujú ceny svojich tradičných svetelných výrobkov o 6 až 8 percent, pričom poukazujú na rastúce náklady na suroviny, ako je hliník.

Priemyselní pozorovatelia tvrdia, že je to otázka času, kedy sa cenový tlak rozšíri na európske, stredné a africké trhy.

Niektorí výrobcovia, ako napríklad kórejský LED výrobca Seoul Semiconductor, už očakávajú zavedenie taríf. Hovorí sa, že plánuje splniť objednávky USA z továrne v Hanoji v bezcolnom Vietname, zatiaľ čo objednávky pre iné regióny, ktoré nie sú ovplyvnené americkými tarifami, budú naďalej dodávané z rozsiahlych čínskych lokalít spoločnosti.